Güneydoğu Anadolu Projesi’ni (GAP) tanıtan kitapçık hazırlama

Güneydoğu Anadolu Projesi’ni (GAP) tanıtan kitapçık hazırlama

1.ADIM

Öncelikli olarak renkli kartonlarımızı ve A4 kağıtlarımızı hazırlayalım

renklikarton

 

 

 

2.ADIM

Ödevimizde kullanabileceğimiz bilgiler bulalım ve renkli kartonlarımıza veya A4 kağıtlarına yazalım.Aşağıdaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Kitapçık Nasıl Hazırlanır Öğrenmek İçin Tıklayınız

ŞANLIURFA – 2010 yılına kadar bitirilmesi beklenen Güney Doğu Anadolu Projesi (GAP) tamamlandığında, yaklaşık 4 milyon kişiye yeni iş imkanları sağlanacak. GAP kapsamındaki kamu yatırımlarında nakdi gerçekleşme oranı yüzde 52’ye ulaşırken, harcanan para ise 16.6 milyar doları buldu. GAP Bölge Kalkınma İdaresi yetkilileri, 22 baraj, hidroelektrik ve sulama projeleriyle Türkiye’nin en büyük yatırımlarından biri olan GAP’ın, “kentsel ve kırsal alt yapı, ulaştırma, sanayi, eğitim, sağlık, konut” gibi sektörleri içeren entegre, kalkınma proje olduğunu söylediler. Projenin hayata geçirilmeye başlamasıyla GAP kapsamındaki 9 şehrin, suyun yüzyıllardır taşıdığı bereket, zenginlik ve refahtan payını almaya başladığını vurgulayan yetkililer, şöyle dedi: “Türkiye’nin bölgesel kalkınmaya yönelik en büyük yatırımı olan GAP’ın sulama projeleri tamamlandığında, önemli miktarda tarım arazisi daha sulu tarıma açılacaktır. Böylece GAP’ın meydana getireceği yüksek tarım ve sanayi potansiyeli, bölgede ekonomik hasılayı 4.5 misli artıracaktır.
32 milyar dolarlık yatırım
Toplam maliyeti 32 milyar dolar olarak öngörülen GAP için, şu ana kadar 16 milyar 600 milyon dolar harcama yapıldığını, proje kapsamındaki kamu yatırımlarında ise nakdi gerçekleşme oranının yüzde 52’ye ulaştığını belirten yetkililer, ayrıca, bölge nüfusunun 2010 yılına kadar, 10 milyon dolayına ulaşacağı ve ekonomik hasılanın artmasıyla da, 3.8 milyon kişiye iş imkanı sağlanacağını kaydettiler.

3.ADIM

Çalışmamızı bolca resimle desteklememiz gerekmektedir.Aşağıdaki resimleri kullanabilirsiniz

4.ADIM

Performans ödevlerinde dikkat edilmesi gerekenler genelde ortaktır bunun için aşağıdaki kurallara dikkat ederek yapalım ödevimizi

 

BÜTÜN GÖREVLER İÇİN ORTAK OLAN BASAMAKLAR

  • 1.        Çalışmanız için verilen konuları dikkatlice okumalı, Seçtiğiniz konu ile ilgili araştırma yapmalısınız. Çalışmanız için belirlediğiniz kaynaklardan bilgi toplamalısınız.
  • 2.        Araştırmanıza dayanarak konu ile ilgili sunacağınız raporda hangi bilgilere yer vereceğinize karar vermelisiniz. (Planlama)
  • 3.        Çalışmalarınız doğrultusunda teslim edeceğiniz raporu hazırlamalısınız.
  • 4.        Cümleleriniz  mantıklı, anlaşılır, noktalama ve imlaya uygun, yazınız düzgün olmalıdır.
  • 5.        Çalışmalarınız sürerken ve teslim etmeden önce mutlaka öğretmeninize gösteriniz.
  • 6.         Çalışmalarınızı  toplanma  tarihine kadar teslim ediniz. İsterseniz daha önce de teslim edebilirsiniz.
  • 7.        Hiçbir görev için bilgisayar çıktısı kabul edilmeyecektir.
  • 8.        Çalışmanıza mutlaka KAYNAKÇA hazırlayınız.

Sorun Cevaplayalım

ÖDEV VEYA SORUNUZU SORMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir